„Sólyom sokat köszönhet a Fidesznek. Tény, hogy Sólyom László nem lett volna elnök, ha őt a Fidesz nem támogatja. Tény, hogy a Fidesz hagyta az elnököt függetlennek látszani, sem előzetesen, sem utólagosan nem nyújtott be „számlát” a támogatásért cserébe. Tény, hogy a Fidesz, szemben az MSZP-vel és a Sólyom Lászlót személyében is aljas stílusban támadó Jobbikkal, támogatta az elnököt.
A Fidesz viszont szintén sokat köszönhet Sólyomnak. A köztársasági elnök megválasztása már önmagában jelentős politikai sikerként ütött rést a szocialista hatalmon, miközben az elnök ezer és egy törvénynek állított eredményes, vagy kevésbé eredményes szakmai korlátot. Sólyom, verbálisan és tetteivel is, a pártpolitikán felül tartott erkölcsi tükröt a szocialista kormányoknak.
De az is tény, hogy amennyiben a megváltozott erőviszonyoknak megfelelő, újradefiniált kapcsolat kialakítására kerülne sor, mindkét fél érdekei sérülnének. Sólyom Lászlónak mérlegelnie kellene, hogy a rossz, vagy a rosszabb szerepet választja-e. Ha a törvényekkel kapcsolatos aggályait egyeztetés nélkül fogalmazza meg, akkor könnyen ő lehet a „hepciáskodó eredménytelen”, ha pedig egyeztet és aláír, akkor „kibújt a szög a zsákból” és túlzott lojalitással vádolják majd őt. Sólyomnak amennyire terepe volt egy kiegyenlített erőviszonyú Parlament, annyira nem lenne terepe egy egyértelmű, vitathatatlan erőviszonyokkal rendelkező Parlament.”